• zobacz Ford Transit 2.4 TDCI brygadówka doka dubel kabina bliźnia...

  Ford Transit 2.4 TDCI brygadówka doka dubel kabina bliźnia...

  31 488.00 PLN
 • zobacz Volkswagen Caddy 1.9 TDI Life 2 drzwi przesuwne gwarancja pr...

  Volkswagen Caddy 1.9 TDI Life 2 drzwi przesuwne gwarancja pr...

  18 900.00 PLN
 • zobacz Volkswagen Touran Lift*Klimatronic*105KM*Tempomat*GWARANCJA

  Volkswagen Touran Lift*Klimatronic*105KM*Tempomat*GWARANCJA

  16 900.00 PLN
ViralMoto.pl - darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

Kocioł gazowy – wady i zalety

Opinia (1)

 1. malwa

  firma to słup!! ludzie uważajcie na Pana który siedział w więzieniu za oszustwa !!nie polecam tej firmy jak również zapraszam osoby poszkodowane do zbiorowego pozwu przeciw Panu Piotrowi Klemczak btw .Pacocha tak się nazywa naprawdę! oszukuje kobiety na kredyty za miłość typowy tulipan…szukam Panie oraz facetów oszukanych na deal roku!! mój nr 720 727 547 dodam ,ze jest to mitoman,manipulant ,socjopata…hazardzista wysoki szczupły brodaty brunet (czarny)wytatuowany…uwaga Wrocław!!!okolice również strzegomiany koło sobótki Pani Kasiu czekamy na odp w sprawie oszusta!!!

  Zobacz opinie

Dodaj opinie o firmie Kocioł gazowy – wady i zalety

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz i nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. będziemy je przechowywać wyłącznie przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do nas z żądaniem sprostowania lub usunięcia swoich danych osobowych , wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: admin@znajduje.com. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Wybór kotła do domowej instalacji centralnego ogrzewania to niełatwa decyzja. Każde dostępne na rynku rozwiązanie ma swoje zalety, ale także i wady. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo kotłom gazowym.

Ogrzewanie gazem – plusy i minusy

Nowoczesne kotły gazowe (sprawdź na http://beretta.pl/) to urządzenia charakteryzujące się wysoką sprawnością. Lista ich zalet jest o wiele dłuższa od wad, dzięki czemu znajdują coraz szersze grono zwolenników.

Z perspektywy użytkownika, największą zaletą gazowych kotłów jest bezobsługowość. Te urządzenia nie wymagają zaangażowania, poprawnie ustawione pracują przez bardzo długi czas bez konieczności wykonywania przy nich jakichkolwiek czynności. Odpada także obowiązek czyszczenia kotła czy usuwania zalegającego w kotłowni pyłu węglowego. Co więcej, posiadanie kotła gazowego oznacza brak konieczności składowania opału, dzięki czemu oszczędza się miejsce w domu czy pomieszczeniach gospodarczych.

Kolejną, równie ważną zaletą kotłów gazowych jest ich wydajność. Kotły kondensacyjne (jak np. http://beretta.pl/produkty/kotly-kondensacyjne) charakteryzują się sprawnością przekraczającą 100%. Jest to możliwe ze względu na metodę kondensacji, polegającą na odzyskiwaniu ciepła, które w innym wypadku zostałoby odprowadzone wraz ze spalinami przez komin. Co więcej, zastosowanie kotła kondensacyjnego w niektórych przypadkach pozwala na instalację wylotu spalin zamiast tradycyjnego komina – jest to rozwiązanie o wiele tańsze w budowie.

Aktualna cena gazu ziemnego stawia go w czołówce najbardziej opłacalnych kosztowo paliw. Zdaniem analityków, w najbliższej przyszłości gaz powinien być odporny na wahania cenowe, ponieważ uchodzi za paliwo ekologiczne. Tego samego nie można zagwarantować np. w przypadku węgla. O tym jak trudne do przewidzenia są ceny tego opału wiedzą dobrze ci, którzy decydowali się np. na piec na eko-groszek, gdy jego ceny stanowiły ułamek obecnej.

Problemy z ogrzewaniem gazowym

Najczęściej poruszanym problemem w kontekście ogrzewania gazowego jest dostęp do paliwa. W wielu miejscowościach w Polsce wciąż brakuje sieci gazowej, do której można przyłączać budynki mieszkalne. Zdarza się także, że operator sieci uzna dany budynek za położony w zbyt dużej odległości i odmówi przyłączenia go ze względów ekonomicznych bądź technicznych. Alternatywą w takiej sytuacji jest zamontowanie zbiornika z gazem płynnym. To wiąże się z kolei zwykle z wyższymi kosztami oraz koniecznością wygospodarowania miejsca na działce. Może to być szczególnie trudne w przypadku małych działek, montując zbiornik trzeba bowiem zachować odpowiednią odległość od zlokalizowanych w okolicy budynków.

Jak widzimy, większość najczęściej wskazywanych wad ogrzewania gazowego nie dotyczy kotłów gazowych, lecz warunków montażu instalacji. Kotły gazowe to obecnie jedne z najefektywniejszych urządzeń c.o. (http://beretta.pl) na rynku, a ich przyszłość, w przeciwieństwie np. do kotłów węglowych, przedstawia się w jasnych barwach.